25.04.2022

23 kwietnia 2022 roku odbyły się Powiatowe Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn OSP w Paniówkach. Tradycyjnie już zawody zostały objęte patronatem starosty gliwickiego. W zmaganiach wzięło udział 10 drużyn polskich oraz drużyna z czeskiej gminy Dolni Źivotice w powiecie opawskim (2 drużyny dziewczęce i 9 drużyn chłopięcych).

W ramach zawodów młodzieżowe drużyny OSP konkurowały ze sobą biorąc udział w sztafecie pożarniczej, biegu przez tor przeszkód oraz wykazując się umiejętnością szybkiego rozpoznawania przyrządów i armatur czy ekspresowego obchodzenia się ze strażackimi narzędziami.

Wśród dziewczyn pierwsze miejsce zdobyła OSP Chechło, drugie zaś – OSP Paniówki.

Rywalizacja wśród chłopców wyglądała w następujący sposób:

1. miejsce drużyna Dolni Źivotice,

2. miejsce OSP Chechło,

3. miejsce OSP Paniówki,

4. miejsce OSP Knurów,

5. miejsce OSP Niewiesze II,

6. miejsce OSP Wielowieś,

7. miejsce OSP Wilcza,

8. miejsce OSP Pławniowice,

9. miejsce OSP Niewiesze I.

W wydarzeniu wzięli też udział m.in. poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Barbara Dziuk, starosta gliwicki – Waldemar Dombek, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gliwicach – Andrzej Frejno, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach – bryg. Marian Matejczyk, wójt gminy Gierałtowice – Leszek Żogała, radny Rady Powiatu Gliwickiego – Eugeniusz Loska oraz komendant zawodów – kpt. Mateusz Filipski.

Zaproszeni goście podkreślali wysoki poziom przygotowania młodzieżowych drużyn pożarniczych oraz życzyli dalszego rozwoju umiejętności dla bezpieczeństwa wszystkich naszych mieszkańców.