12.04.2022

W dniach od 9.03.2022 r. do 8.04.2022 r. w Dziale Bibliotek Centrum Kultury "Zamek w Toszku" odbył się Powiatowy Konkurs Plastyczny na Najpiękniejszą Kroszonkę. Udział w konkursie mogli wziąć wszyscy mieszkańcy Powiatu Gliwickiego. Każdy uczestnik mógł przesłać maksymalnie trzy udekorowane samodzielnie jajka. Obowiązywał podział na trzy kategorie wiekowe, a technika wykonywanych prac była dowolna. Pierwsza kategoria uczestników to dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Druga kategoria obejmowała młodzież od 13 do 18 roku życia. W trzeciej kategorii znaleźli się dorośli od 19 roku życia. Nadesłane prace ocenili burmistrz Toszka, Grzegorz Kupczyk i dyrektor Centrum Kultury „Zamek w Toszku”, Artur Czok. Wśród dzieci pierwsze miejsce zajęła Karolina Walczak, na drugim miejscu był Fabian Jacek, a na trzecim Dawid Pancherz. Wyróżnienia w tej grupie otrzymali Julianna Jaworska i Agata Mainka. Pierwsze miejsce w kategorii młodzież należało do Wanesy Prymuli, drugie miejsce przyznano Antoninie Grochli, a trzecie Kindze Krupie, wyróżnienie otrzymała Julia Ziob. Na miejscu pierwszym w kategorii dorośli była Teresa Grzesik, drugie miejsce zajęła Gerda Cieślik, a trzecie Agata Kołtun. W kategorii dla dorosłych przyznano aż trzy wyróżnienia; otrzymały je: Agnieszka Tkocz, Justyna Wycisk i Sonia Klonek.

Konkurs odbył się pod patronatem starosty gliwickiego, Waldemara Dombka i burmistrza Toszka, Grzegorza Kupczyka oraz przewodniczącego Rady Miejskiej w Toszku, Tadeusza Kobiernika. Zwycięzcom i laureatom gratulujemy. Zgłoszone i nagrodzone prace można oglądać w bibliotece w Toszku do końca kwietnia br.