Nowy skarbnik Powiatu Gliwickiego

Podczas obrad dzisiejszej, czterdziestej szóstej sesji Rady Powiatu Gliwickiego powołano nowego skarbnika Powiatu Gliwickiego. Została nim Agnieszka Jary, dotychczasowa zastępca naczelnika Wydziału Finansowego Starostwa Powiatowego w Gliwicach.

Podczas sesji radni Rady Powiatu Gliwickiego wysłuchali informacji starosty gliwickiego z prac Zarządu Powiatu Gliwickiego między sesjami, podjęli uchwałę o odwołaniu dotychczasowej skarbnik Powiatu Gliwickiego, Pani Marii Owczarzak-Siejko, powołali Panią Agnieszkę Jary na stanowisko Skarbnika Powiatu Gliwickiego.

Był też moment na podziękowania dotychczasowej skarbnik Powiatu Gliwickiego, Marii Owczarzak-Siejko za blisko 24-letnią pracę na tym odpowiedzialnym stanowisku oraz życzenia pomyślności dla nowej skarbniczki.

– Skarbnik to ten, kto pilnuje skarbu. Na początku, kiedy powstał powiat gliwicki mieliśmy zaledwie niecałe 22 mln zł w naszym budżecie. Przez lata udało się zwielokrotnić nasz budżet, ale wciąż chcielibyśmy więcej, bo potrzeb jest sporo. Przekazuję moim następcom budżet powiatu w dobrej kondycji i życzę, aby „kasa” płynęła do naszego skarbca strumieniem, aby starczyło na inwestycje i rozwój naszego powiatu. Dziękuję obecnemu Zarządowi i obecnej Radzie Powiatu Gliwickiego, wszystkim poprzednim Zarządom i Radom, pracownikom i naczelnikom Starostwa Powiatowego w Gliwicach oraz dyrektorom jednostek powiatu i ich pracownikom za wieloletnią, owocną i bardzo dobrą współpracę – powiedziała Maria Owczarzak-Siejko.

Następnie uchwałą radni odwołali radnego Jacka Awramienkę ze składu Komisji Oświaty, Kultury i Sportu oraz dokonali zmiany składu osobowego tejże komisji, powołując w jej skład radnych Ewę Jurczygę i Marka Marcisza.

Następna sesja Rady Powiatu Gliwickiego planowana jest na czwartek, 26 stycznia 2023 roku.

Materiały z sesji Rady Powiatu Gliwickiego dostępne są na stronie: http://powiatgliwicki.esesja.pl

Nowa skarbnik Powiatu Gliwickiego, Agnieszka Jary jest absolwentką V Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku, Prywatnego Policealnego Studium Menadżerskiego w Rybniku (technik ekonomista), Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach (Wydział Zarządzania i Marketingu – specjalność: finanse i rachunkowość z elementami bankowości), ukończyła też studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach kierunek: rachunkowość i sprawozdawczość w sektorze finansów publicznych.

Pani Agnieszka pracuje w Starostwie Powiatowym w Gliwicach, w Wydziale Finansowym od 2003 roku, ostatnio na stanowisku zastępcy naczelnika Wydziału Finansowego. Jest mężatką, mamą syna Jakuba, mieszka w Wilczy, w gminie Pilchowice. Prywatnie bardzo lubi podróżować oraz relaksować się przy dobrym filmie i dobrej książce.