21.07.2022

20 lipca 2022 roku w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji, której gospodarzem była Komenda Miejska Policji w Gliwicach. Tegoroczne obchody były nad wyraz wyjątkowe, ponieważ przypadły w okrągłą, setną rocznicą utworzenia Policji Województwa Śląskiego.

W wydarzeniu udział wzięło wielu znamienitych gości, w tym przedstawiciele Samorządu Powiatu Gliwickiego: Waldemar Dombek, starosta gliwicki oraz Andrzej Kurek, przewodniczący Rady Powiatu Gliwickiego oraz włodarze miast i gmin powiatu gliwickiego.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem zaproszonych gości przez Komendanta KMP Gliwice, inspektora Marka Nowakowskiego. Komendant podziękował wszystkim policjantom, policjantkom i pracownikom cywilnym jednostki za ich ciężką pracę na rzecz utrzymania porządku i dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców Gliwic oraz całego naszego powiatu. Ważną częścią spotkania stało się nadanie awansów i wręczenie wyróżnień i nagród najbardziej zasłużonym funkcjonariuszom Policji.

W imieniu całego powiatu gliwickiego pragniemy podziękować wszystkim policjantom i policjantkom za ich nieocenioną służbę oraz życzyć satysfakcji z wykonywanej pracy.