12.08.2022

Obchody Święta Wojska Polskiego
#powiatgliwicki #polskiewojsko

15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji 4 Oddział Gospodarczy w Gliwicach już w piątek – 12 sierpnia br. – dokonał uroczystych obchodów, na które zaprosili wielu ważnych gości, wśród których znaleźli się reprezentanci Zarządu Powiatu Gliwickiego: Waldemar Dombek, starosta gliwicki oraz Piotr Zakrzewski, sekretarz Powiatu Gliwickiego.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00 w Kościele Garnizonowym pod wezwaniem św. Barbary w Gliwicach, w którym to ks. biskup diecezji gliwickiej, Jan Kopiec, odprawił mszę w intencji żołnierzy i pracowników cywilnych Wojska Polskiego. Po zakończeniu ceremonii, garnizon gliwicki dokonał przemarszu w kierunku placu Piłsudzkiego. Żołnierze przeszli ulicami św. Barbary, Wyszyńskiego i Berbeckiego, by finalnie zebrać się pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudzkiego, gdzie odbyła się główna część obchodów święta. Podczas godzinnego capsztyku, swoje przemyślenia na temat nadchodzącej 102. rocznicy „Cudu nad Wisłą” oraz obecnej sytuacji, związanej z inwazją Rosji na Ukrainę wygłosili prezydent Gliwic, Adam Neumann oraz Komendant 4 Oddziału Gospodarczego, płk Sebastian Wolszczak. Następnie odczytano Apel Pamięci Oręża Polskiego, który zwieńczony został oddaniem honorowej salwy. Pod koniec uroczystości przyszedł czas na złożenie kwiatów pod pomnikiem, wśród których swój wieniec złożyła delegacja miasta Gliwice oraz powiatu gliwickiego w osobach: Waldemar Dombek, starosta gliwicki, Adam Neumann, prezydent Gliwic, Krystyna Sowa, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gliwice oraz Janusz Bismor, komendant Straży Miejskiej w Gliwicach.

A my z okazji zbliżającego się święta pragniemy serdecznie podziękować wszystkim żołnierzom oraz pracownikom cywilnym Wojska Polskiego za ich zaangażowanie oraz nieoceniony wkład na rzecz obronności naszej Ojczyzny. Życzymy czerpania satysfakcji ze służby „Ku Chwale Ojczyzny” oraz wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym.