2.05.2022

Absolwenci Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie mają od kilku lat zapewnioną pracę w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., a najlepsi uczniowie otrzymują stypendia fundowane przez tę spółkę. Z myślą o następnych rocznikach młodzieży zawarto kolejne porozumienie potwierdzające te preferencje.

W czwartek, 28 kwietnia 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Gliwicach podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Jastrzębską Spółką Węglową S.A. a Powiatem Gliwickim.

Przedmiotem porozumienia jest konkretna współpraca w zakresie organizowania praktycznej nauki zawodu w formie zajęć praktycznych dla uczniów oraz zatrudnienia absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie, kształcących się w zawodach i specjalnościach górniczych, którzy rozpoczną naukę w knurowskiej szkole w roku szkolnym 2022/2023. Z oferty będą mogli skorzystać uczniowie szkoły branżowej uczący się w zawodach elektryk, monter maszyn i urządzeń, ślusarz oraz technikum kształcący się w zawodzie technik mechanik i technik elektryk.

– Przedłużamy dziś nasze porozumienie na kolejny rok szkolny, ponieważ współpraca z Powiatem Gliwickim i Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie jest profesjonalna. Cieszę się i darzę ogromnym szacunkiem uczniów, którzy wybierają naukę w tym pięknym, choć trudnym zawodzie górnika. Nasza firma jest stabilna i rozwojowa. Od jedenastu lat istniejemy na Giełdzie Papierów Wartościowych. Jesteśmy poważnym kontrahentem europejskim na rynku węglowym – mówił Artur Wojtków, zastępca prezesa Zarządu ds. Pracy i Polityki Społecznej Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.

Porozumienie podpisali: Artur Wojtków, zastępca prezesa Zarządu ds. Pracy i Polityki Społecznej Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., Waldemar Dombek, starosta gliwicki oraz Adam Wojtowicz, wicestarosta gliwicki.

Towarzyszyli im Adam Wiertelorz, dyrektor Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi w JSW S.A. oraz Grzegorz Brzezinka, dyrektor ds. pracy KWK „Knurów-Szczygłowice”. Na spotkaniu obecni byli również uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 uczący się w zawodach górniczych. Młodzi adepci górnictwa są bardzo zadowoleni z nauki w knurowskiej szkole i pełni nadziei na przyszłą pracę w strukturach Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. Były z nimi Grażyna Dąbrowska, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie oraz Anetta Krzemińska, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Gliwicach.