15.12.2022

W czwartek, 15 grudnia 2022 r. br. odbyła się czterdziesta piąta sesja Rady Powiatu Gliwickiego w Starostwie Powiatowym w Gliwicach. Radni m.in. wysłuchali informacji z prac Zarządu Powiatu Gliwickiego przedstawionej przez Włodzimierza Gwiżdża, starostę gliwickiego, który opowiedział m.in. o pracy zarządu oraz o wydarzeniach, jakie miały miejsce pomiędzy sesjami w starostwie oraz na terenie powiatu gliwickiego.
Andrzej Kurek, przewodniczący Rady Powiatu Gliwickiego przekazał informację, że harcerze z Hufca Ziemi Gliwickiej przynieśli naszym samorządowcom Betlejemskie Światełko Pokoju, które płonęło także podczas obrad.
Radni podjęli następujące uchwały w sprawach: rozpatrzenia wniosku o podjęcie działań mających na celu wypowiedzenie porozumień dotyczących prowadzenia przez Gminę Knurów oraz Gminę Pyskowice ognisk pracy pozaszkolnej jako zadania własnego, zatwierdzenia planu pracy Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Gliwickiego na 2023 rok, zatwierdzenia planu pracy Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu Gliwickiego na 2023 rok, zatwierdzenia planu pracy Komisji Budżetu i Finansów Rady Powiatu Gliwickiego na 2023 rok, zatwierdzenia planu pracy Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu Gliwickiego na 2023 rok, zatwierdzenia planu pracy Komisji Gospodarki i Środowiska Rady Powiatu Gliwickiego na 2023 rok, zatwierdzenia planu pracy Komisji Zdrowia i Wsparcia Rodziny Rady Powiatu Gliwickiego na 2023 rok, zatwierdzenia Planu Kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Gliwickiego na 2023 rok; zmiany składu osobowego Komisji Gospodarki i Środowiska, rozkładu godzin pracy aptek w 2023 roku, utworzenia Młodzieżowej Rady Powiatu Gliwickiego, zmian w wieloletniej prognozie finansowej Powiatu Gliwickiego na lata 2022-2025, zmian w uchwale budżetowej Powiatu Gliwickiego na 2022 rok, wydatków w budżecie Powiatu Gliwickiego na 2022 rok, które nie wygasają z upływem roku budżetowego, wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Gliwickiego na lata 2023-2028: po przedstawieniu przez zarząd - skarbnika Powiatu Gliwickiego - projektu uchwały budżetowej, przedstawieniu przez przewodniczących komisji pozytywnych opinii i wniosków komisji oraz stanowiska Zarządu Powiatu Gliwickiego w sprawie wniosków komisji, przedstawieniu stanowiska Komisji Budżetu i Finansów, przedstawieniu opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach, stanowisk klubów radnych, przedstawieniu stanowiska zarządu w sprawie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach, po opiniach komisji oraz dyskusji – Rada Powiatu Gliwickiego przyjęła uchwałę budżetową na 2023 rok.
Projekt uchwały w sprawie zmiany składu osobowego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu został zdjęty z porządku obrad.
Sesję zakończyły sprawy różne i wolne wnioski.
Następna sesja planowana jest na czwartek, 26 stycznia 2023 roku.
Materiały z sesji Rady Powiatu Gliwickiego dostępne są na stronie: http://powiatgliwicki.esesja.pl