13.10.2022

Działają w ponad dwudziestu sekcjach, odkrywają świat na nowo, nawiązują kolejne przyjaźnie i zarażają energią. Tacy są żacy z Knurowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy wczoraj, 12 października 2022 roku rozpoczęli kolejny rok akademicki 2022/2023.
Wspaniałych wrażeń w zdobywaniu wiedzy życzyli zebranym studentom KUTW w Knurowie m.in. Ewa Jurczyga, członek Zarządu Powiatu Gliwickiego, Adam Rams, prezydent Knurowa, Tomasz Rzepa, przewodniczący Rady Miejskiej w Knurowie, Adam Ostalecki, dyrektor generalny Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach oraz Magdalena Kupka, szefowa PCK w Knurowie. Studenci zadbali także o część artystyczną. Wystawili cudowne i wzruszające przedstawienie pt. „Powiedź mi, jak mnie kochasz”, oparte na tekstach Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Bardzo ciekawy wykład inauguracyjny pt. „Powstania Śląskie” wygłosiła Marzena Krasoń-Kapłanek.
– Cieszę się niezmiernie, że inicjatywa, która zrodziła się w Knurowie piętnaście lat temu nadal się rozwija. Nasz knurowski Uniwersytet Trzeciego Wieku był też inspiracją do utworzenia UTW w Pyskowicach. Od dwóch lat KUTW działa w nowej formie organizacyjnej, jako stowarzyszenie, co pozwala odważniej sięgać po środki zewnętrzne i realizować projekty. To na pewno pomaga nam bardzo i wzbogaca ofertę naszych zajęć. Niezwykle istotnym sukcesem jest współpraca ze wszystkimi gminami powiatu gliwickiego, np. przy realizacji projektu „Radość pędzlem malowana”. Bardzo serdecznie dziękuję włodarzom gmin naszego powiatu za współpracę w tym zakresie – mówi Ewa Jurczyga, przewodnicząca Rady Programowej KUTW.
Studenci, ci z akademickim bagażem wrażeń, jak i nowo przyjęci na Knurowski Uniwersytet Trzeciego Wieku nie kryli radości z otwierającego się przed nimi nowego rozdziału nauki.
– Rok akademicki 2022/2023 uważam oficjalnie za otwarty! – powiedział Tomasz Reginek, prezes zarządu Stowarzyszenia Knurowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.