19.10.2022

Dziś – 19 października 2022 r. – Waldemar Dombek, starosta gliwicki, gościł u siebie Jarosława Gonciarza, posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Jarosława Wieczorka, wojewodę śląskiego, Adama Ostaleckiego, dyrektora generalnego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach oraz wszystkich prezydentów, burmistrzów i wójtów gmin Powiatu Gliwickiego: Leszka Żogałę, wójta gminy Gierałtowice, Adama Ramsa, prezydenta Knurowa, Macieja Gogullę, wójta gminy Pilchowice, Adama Wójcika, burmistrza Pyskowic, Krzysztofa Obrzuta, wójta gminy Rudziniec, Leszka Kołodzieja, burmistrza Sośnicowic, Grzegorza Kupczyka, burmistrza Toszka, Gintera Skowronka, wójta gminy Wielowieś.

Spotkanie dotyczyło przyjętego w zeszły piątek przez Radę Ministrów projektu tzw. „ustawy węglowej”, która umożliwi samorządom dystrybucję węgla kamiennego dla gospodarstw domowych po przystępnej cenie. Włodarze gmin zadawali wojewodzie pytania w tej kwestii, dyskutowano także na temat współpracy samorządów z administracją rządową m.in. w sprawie Covid 19 oraz wojny na Ukrainie. Omówiono również sprawy bieżące, istotne dla powiatu gliwickiego.