7.10.2022

We czwartek, 6 października 2022 roku w pyskowickim ratuszu Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pyskowicach rozpoczął nowy rok akademicki 2022/23. Uroczysta inauguracja odbyła się w obecności przedstawicieli władz miasta i powiatu gliwickiego. Powiat gliwicki reprezentowali Waldemar Dombek, starosta gliwicki, Adam Wojtowicz, wicestarosta gliwicki oraz Ewa Juczyga, członek zarządu powiatu gliwickiego.
Na początek uczestnicy wydarzenia odśpiewali hymn studencki „Gaudeamus igitur", następnie odbyło się pasowanie na studenta oraz wręczenie indeksów nowym studentom.
Interesujący wykład inauguracyjny „O sztuce miłości słów kilka…” wygłosiła dr hab. Aleksandra Aszkiełowicz, rektor Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu.

UTW w Pyskowicach powstał z inicjatywy Anny Smyl, radnej Rady Powiatu Gliwickiego oraz Ilony Surman, dyrektorki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pyskowicach, przy wsparciu władz miasta, Powiatu Gliwickiego, Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Ośrodka Szkoleniowego Elpax z Bytomia. Patronat nad pyskowickim UTW objęła Wyższa Szkoła Ekonomiczno- Humanistyczna w Brzegu. Funkcję prezesa zarządu pełni Ilona Paszek, emerytowana nauczycielka i dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Pyskowicach.

Wszystkim studentom i wykładowcom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pyskowicach życzymy nieustającej wytrwałości i przyjemności w zdobywaniu wiedzy.
Vivat Academia,
Vivant Professores,