Kwietniowe obrady Rady Powiatu Gliwickiego

Podczas kwietniowej sesji Rady Powiatu Gliwickiego, w czwartek, 26 kwietnia 2022 roku radni uczcili minutą ciszy pamięć po zmarłych górnikach z KWK „Pniówek” i „Zofiówka”. Wysłuchali też informacji dotyczącej aktualnej sytuacji na terenie powiatu gliwickiego w związku z konfliktem zbrojnym za wschodnią granicą.

Sprawozdanie z prac zarządu przedstawił Waldemar Dombek, starosta gliwicki. Radni zapoznali się także z wieloma innymi sprawozdaniami m.in. z realizacji współpracy Powiatu Gliwickiego z organizacjami pozarządowymi za ubiegły rok, z realizacji Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ofiar Przemocy w Rodzinie w Powiecie Gliwickim na lata 2016-2022, jak również z dorocznymi sprawozdaniami z zakresu porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli, stanu bezpieczeństwa przeciwpożarowego, zapobiegania innym nadzwyczajnym zagrożeniom życia i zdrowia ludzi oraz środowisk. Nastąpiły zmiany w składach kilku komisji rady.

Radni podjęli uchwały m.in. w sprawie budowy przejścia dla pieszych na drodze powiatowej - ul. Łabędzkiej w Kozłowie (przekazanie zadania publicznego Gminie Sośnicowice), przyjęcia programu polityki zdrowotnej w zakresie przeciwdziałania boreliozie na rzecz naszych mieszkańców na lata 2022-2023, zmian w budżecie i podwyższenia kapitału zakładowego Szpitala w Pyskowicach Sp. z o.o.

Nagranie z sesji.